UP Langreo
Info
Game plan
Record Segunda Federación - Grupo I 23/24
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 17 | 6 | 8 | 3 | 1.53 | 15:15 | - |
Away record | 17 | 6 | 6 | 5 | 1.41 | 17:25 | 174 |
Overall balance | 34 | 12 | 14 | 8 | 1.47 | 32:40 | 87 |
Segunda Federación - Grupo I
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Sep 2, 2023 | 7:00 PM | A | (6.) | CD Guijuelo (4.) | 4-2-3-1 | 2:0 | ||
2 | Sun Sep 10, 2023 | 5:30 PM | H | (18.) | Coruxo FC (3.) | 4-2-3-1 | 3:2 | ||
3 | Sun Sep 17, 2023 | 5:00 PM | A | (8.) | Pontevedra CF (13.) | 4-4-2 | 6:0 | ||
4 | Sat Sep 23, 2023 | 6:00 PM | H | (12.) | Oviedo Vetusta (17.) | 4-2-3-1 | 0:0 | ||
5 | Sun Oct 1, 2023 | 5:00 PM | A | (12.) | Real Avilés (7.) | 4-2-3-1 | 2.357 | 2:2 | |
6 | Sun Oct 8, 2023 | 5:00 PM | H | (11.) | Rayo Cantabria (2.) | 4-2-3-1 | 4:1 | ||
7 | Sun Oct 15, 2023 | 5:00 PM | A | (9.) | Marino Luanco (13.) | 4-2-3-1 | 1:1 | ||
8 | Sun Oct 22, 2023 | 5:00 PM | H | (9.) | Arandina (14.) | 4-2-3-1 | 2:0 | ||
9 | Sun Oct 29, 2023 | 12:00 PM | A | (6.) | Covadonga (18.) | 4-4-2 | 1:1 | ||
10 | Sun Nov 5, 2023 | 5:00 PM | H | (8.) | SD Compostela (9.) | 4-2-3-1 | 1:0 | ||
11 | Sat Nov 11, 2023 | 4:30 PM | A | (5.) | Ourense CF (2.) | 4-2-3-1 | 3:0 | ||
12 | Sat Nov 18, 2023 | 6:00 PM | H | (7.) | Depor Fabril (9.) | 4-2-3-1 | 1:0 | ||
13 | Sun Nov 26, 2023 | 12:00 PM | A | (6.) | RC Villalbés (5.) | 4-4-2 | 0:1 | ||
14 | Sun Dec 3, 2023 | 5:00 PM | H | (4.) | Gimnástica (11.) | 4-2-3-1 | 1:0 | ||
15 | Sun Dec 10, 2023 | 12:00 PM | A | (4.) | Valladolid Prom (9.) | 4-2-3-1 | 600 | 2:1 | |
16 | Sat Dec 16, 2023 | 5:30 PM | A | (5.) | Zamora CF (2.) | 5-3-2 | 1:1 | ||
17 | Sun Jan 7, 2024 | 5:00 PM | H | (5.) | CD Cayón (16.) | 4-2-3-1 | 0:0 | ||
18 | Sun Jan 14, 2024 | 12:00 PM | H | (6.) | CD Guijuelo (5.) | 4-2-3-1 | 1:1 | ||
19 | Sat Jan 20, 2024 | 5:00 PM | A | (5.) | Coruxo FC (8.) | 4-4-2 | 1:1 | ||
20 | Sun Jan 28, 2024 | 5:00 PM | H | (5.) | Pontevedra CF (1.) | 4-2-3-1 | 0:0 | ||
21 | Sat Feb 3, 2024 | 4:00 PM | A | (7.) | Oviedo Vetusta (16.) | 4-2-3-1 | 1:1 | ||
22 | Sun Feb 11, 2024 | 5:00 PM | H | (6.) | Real Avilés (11.) | 4-2-3-1 | 0:2 | ||
23 | Sun Feb 18, 2024 | 12:30 PM | A | (6.) | Rayo Cantabria (4.) | 4-2-3-1 | 2:3 | ||
24 | Sat Feb 24, 2024 | 6:00 PM | H | (5.) | Marino Luanco (11.) | 4-2-3-1 | 0:0 | ||
25 | Sat Mar 2, 2024 | 5:00 PM | A | (5.) | Arandina (18.) | 4-4-2 | 2:0 | ||
26 | Sat Mar 9, 2024 | 6:00 PM | H | (7.) | Covadonga (18.) | 4-2-3-1 | 0:5 | ||
27 | Sun Mar 17, 2024 | 5:00 PM | A | (7.) | SD Compostela (5.) | 4-2-3-1 | 0:1 | ||
28 | Sat Mar 23, 2024 | 6:00 PM | H | (5.) | Ourense CF (2.) | 4-4-2 | 1:1 | ||
29 | Sun Mar 31, 2024 | 1:00 PM | A | (5.) | Depor Fabril (10.) | 4-2-3-1 | 0:1 | ||
30 | Sun Apr 7, 2024 | 6:00 PM | H | (5.) | RC Villalbés (14.) | 4-2-3-1 | 0:0 | ||
31 | Sun Apr 14, 2024 | 5:00 PM | A | (5.) | Gimnástica (13.) | 4-2-3-1 | 0:1 | ||
32 | Sun Apr 21, 2024 | 5:00 PM | H | (5.) | Valladolid Prom (10.) | 4-2-3-1 | 0:2 | ||
33 | Sun Apr 28, 2024 | 12:00 PM | H | (5.) | Zamora CF (3.) | 4-2-3-1 | 1:1 | ||
34 | Sun May 5, 2024 | 12:00 PM | A | (6.) | CD Cayón (17.) | 4-2-3-1 | 1:2 |
Table section Segunda Federación - Grupo I 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
3 | Zamora CF | 34 | 21 | 63 | |
4 | CD Guijuelo | 34 | 2 | 51 | |
5 | Rayo Cantabria | 34 | 9 | 51 | |
6 | UP Langreo | 34 | -8 | 50 | |
7 | SD Compostela | 34 | -3 | 47 | |
8 | Valladolid Prom | 34 | -5 | 47 | |
9 | Depor Fabril | 34 | 1 | 44 |