UD Las Palmas | 2:2 | Real Betis |
|
||||||||
UD Almería | 0:2 | Barcelona |
|
||||||||
Real Sociedad | 1:0 | Valencia |
|
||||||||
Trinidad | 2:0 | Guyana | |||||||||
Portugal U15 | 2:0 | Belgium U15 | |||||||||
Bosnia U19 | 1:1 | Slovenia U18 | |||||||||
England U15 | 4:3 | USA U15 | |||||||||
Argentina U17 | 1:0 | Paraguay U17 | |||||||||
Croatia U15 | 2:1 | Morocco U15 | |||||||||
Ituano | 1:0 | Sport Recife | |||||||||
América-MG | 0:0 | Mirassol-SP | |||||||||
Brusque | 0:0 | Operário-PR | |||||||||
Ponte Preta | 1:2 | Santos |
|
||||||||
Paysandu | 1:1 | Goiás |
|
||||||||
Ceará SC | 2:1 | Amazonas | |||||||||
The Strongest | 4:0 | Huachipato | |||||||||
Táchira | 0:1 | Nacional | |||||||||
Alianza Lima | 1:1 | Colo-Colo | |||||||||
Flamengo | 4:0 | Bolívar | |||||||||
Palmeiras | 2:1 | Independiente | |||||||||
FC Lugano | 4:2 | FC Winterthur |
|
||||||||
BSC Young Boys | 3:1 | FC St. Gallen |
|
||||||||
AEK Athens B | 1:1 | Niki Volou | |||||||||
Olympiacos B | 3:1 | AO Giouchtas | |||||||||
Diagoras | 1:1 | AO Egaleo | |||||||||
Panathinaikos B | 0:2 | Panachaiki | |||||||||
Bohemians 1905 | 1:3 | Karvina | |||||||||
Jablonec | 3:0 | Pardubice | |||||||||
Zlin | 1:1 | C. Budejovice | |||||||||
Aarhus GF | 0:1 | Silkeborg IF | |||||||||
FC Copenhagen | 1:2 | FC Midtjylland | |||||||||
Botafogo U20 | 1:2 | Ceará U20 | |||||||||
Hvidovre | 1:2 | Odense BK | |||||||||
Radnicki 1923 | 0:0 | Vojvodina | |||||||||
Napredak | 0:4 | Red Star | |||||||||
JS Hercules | 1:7 | TP-47 | |||||||||
Sundom | 1:1 | Kristina | |||||||||
TP-T | 1:2 | Ylöjärvi | |||||||||
Ponnistajat | 1:2 | TiPS | |||||||||
Gnistan/Ogeli | 1:2 | FC Kuusysi | |||||||||
HooGee | 2:3 | EsPa | |||||||||
Töölön Taisto | 4:4 | FC Finnkurd | |||||||||
PPJ/Lauttasaari | 0:0 | Helsinki IFK | |||||||||
Sachsenhausen | 0:3 | Brandenburg. SC | |||||||||
TB Uphusen | 2:3 | TSV Etelsen | |||||||||
SV Bevern | 0:3 | Wilhelmshaven | |||||||||
Dep. Riestra | 0:1 | Newell's |
|
||||||||
Sav. Clovers | 2:1 | Georgia Lions | |||||||||
Crown Legacy FC | 4:1 | Chattanooga FC | |||||||||
Indep. Santa Fe | 1:1 | A. Bucaramanga | |||||||||
Jaguares FC | 3:0 | Tigres FC | |||||||||
Al-Tai | 3:1 | Al-Fateh | |||||||||
Al-Wehda | 0:1 | Al-Raed | |||||||||
Al-Khaleej | 1:1 | Al-Ittihad | |||||||||
Limache | 2:2 | Stgo. Morning | |||||||||
Al-Ain FC | 0:1 | Ittihad Kalba | |||||||||
FK Smorgon | 1:1 | Isloch | |||||||||
Neman Grodno | 1:0 | Dzerzhinsk | |||||||||
Enppi SC | 0:1 | Modern Future | |||||||||
Bank El Ahly | 5:2 | El Masry | |||||||||
Legion FC | 0:1 | Charleston | |||||||||
Belgrano | 1:0 | Real Tomayapo | |||||||||
Athletico-PR | 1:2 | Danubio FC | |||||||||
Lanús | 5:0 | Metropolitanos | |||||||||
Boca Juniors | 1:1 | Fortaleza |
|
||||||||
Cuiabá-MT | 1:1 | Dep. Garcilaso | |||||||||
César Vallejo | 2:2 | Always Ready | |||||||||
Keflavík | 3:1 | ÍA Akranes | |||||||||
Fylkir | 3:1 | HK Kópavogs | |||||||||
Grindavík | 1:4 | Víkingur | |||||||||
Stjarnan | 5:3 | KR Reykjavík | |||||||||
Leeds | 4:0 | Norwich |
|
||||||||
Tyumen | 1:0 | SKA Khabarovsk | |||||||||
Leningradets | 1:1 | Arsenal Tula | |||||||||
Volgar | 1:0 | Neftekhimik | |||||||||
Shinnik | 1:0 | Akron Togliatti | |||||||||
Torpedo Moscow | 1:0 | Kuban | |||||||||
Penafiel | 1:1 | Torreense | |||||||||
Mjøndalen | 2:1 | Åsane | |||||||||
Aalesund | 0:2 | Sogndal | |||||||||
Levanger | 2:2 | Ranheim | |||||||||
Raufoss | 0:2 | Moss | |||||||||
Vålerenga | 0:2 | Kongsvinger | |||||||||
Sandnes Ulf | 2:1 | Bryne | |||||||||
Stabæk | 2:2 | Lyn | |||||||||
Start | 4:3 | Egersund | |||||||||
Brann | 2:1 | Sandefjord | |||||||||
Haugesund | 1:0 | Kristiansund | |||||||||
Sarpsborg 08 | 1:7 | HamKam | |||||||||
Viking | 1:4 | Lillestrøm | |||||||||
Bodø/Glimt | 4:0 | Tromsø | |||||||||
Fredrikstad | 4:1 | Strømsgodset | |||||||||
Odd | 0:4 | Molde FK | |||||||||
Rosenborg | 1:3 | KFUM | |||||||||
SD Taishan | 3:2 | SZ Peng City | |||||||||
Kjelsås | 3:1 | Vålerenga II | |||||||||
Strindheim TF | 4:1 | Tromsdalen | |||||||||
Arendal | 3:3 | Jerv | |||||||||
Ørn Horten | 3:2 | Eik Tønsberg | |||||||||
Fram | 1:2 | Pors Fotball | |||||||||
Vigør | 2:1 | Jørpeland | |||||||||
Ullern | 1:2 | Nordstrand IF | |||||||||
Oppsal Fotball | 1:2 | Gamle Oslo | |||||||||
Åssiden IF | 3:0 | Åskollen FK | |||||||||
Florø SK | 0:1 | Førde | |||||||||
Fana | 5:0 | Årdal FK | |||||||||
Os Turn | 4:0 | Stord | |||||||||
Frøya | 1:2 | Bjarg | |||||||||
Djerv 1919 | 1:2 | IL Sandviken | |||||||||
Rana FK | 1:1 | Mosjøen IL | |||||||||
Nardo FK | 5:1 | Verdal IL | |||||||||
Funnefoss/V. | 2:0 | Bjørkelangen | |||||||||
Malmö FF | 1:0 | GAIS | |||||||||
Sirius | 2:2 | IFK Göteborg | |||||||||
Kalmar FF | 1:1 | Norrköping | |||||||||
Brommapojkarna | 0:5 | Djurgården | |||||||||
Akzhayik | 1:2 | FK Jetisay | |||||||||
Aktobe II | 1:4 | SD Family | |||||||||
FK Ekibastuz | 0:0 | Altay Oskemen | |||||||||
Taraz | 1:2 | Ulytau | |||||||||
Kaspiy Aktau | 3:1 | Kaysar Zhas K. | |||||||||
Khan Tengri | 4:0 | Turkistan | |||||||||
Kokand 1912 | 3:2 | Mash'al | |||||||||
FC Buxoro | 3:0 | Shurtan | |||||||||
Schalke 04 II | 4:0 | Rot Weiss Ahlen | |||||||||
AS Pirae | 5:1 | Ifira Bl. Bird | |||||||||
Atl. Pantoja | 6:0 | San Cristóbal | |||||||||
Universidad O&M | 1:1 | Delfines | |||||||||
LD Alajuelense | 1:0 | Herediano | |||||||||
1.SC Feucht | 3:4 | Ammerthal | |||||||||
FC Eddersheim | 1:2 | KSV Baunatal | |||||||||
Hohenwestedt | 0:1 | FC Dornbreite | |||||||||
Damash Gilan | 4:1 | Mes Soongoun | |||||||||
Sh. Astara | 3:2 | Ario Eslamshahr | |||||||||
Khosheh Talaei | 2:0 | Pars Jam | |||||||||
Naft Gachsaran | 1:1 | Naft M.I.S F.C. | |||||||||
Shahin B.A | 0:1 | Kheybar FC | |||||||||
ASV 13 | 3:3 | SV Donau | |||||||||
SC Landskron | 0:3 | SV St.Jakob/Ros | |||||||||
KAC 1909 | 0:1 | VST Völkermarkt | |||||||||
Henndorf | 0:1 | UFC Hallein | |||||||||
FC Ueberstorf | 2:5 | FC Prishtina BE | |||||||||
AKA Klafu U16 | postponed | AKA WAC U16 | |||||||||
Nejmeh SC | 1:2 | Al-Ansar FC | |||||||||
Racing Beirut | 1:5 | Al-Ahed | |||||||||
Pogon U19 | 3:1 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
San Antonio FC | 2:2 | Guayaquil City | |||||||||
Tukums | 1:2 | Grobina | |||||||||
Daugavpils | 4:0 | Metta | |||||||||
FC Urartu | 6:1 | Alashkert FC | |||||||||
FC Noah | 2:1 | Ararat-Armenia | |||||||||
FC Syunik | 5:0 | FC Nikarm | |||||||||
Ararat II | 1:3 | BKMA Yerevan II | |||||||||
Andranik | 0:0 | Shirak II | |||||||||
Naestved BK U19 | 4:1 | NFC U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 5:6 on pens | Cesena U19 | |||||||||
Chadormalu SC | 0:1 AET | Aluminium Arak | |||||||||
Tractor | 0:1 AET | Mes Rafsanjan | |||||||||
Gol Gohar | 5:0 | Havadar SC | |||||||||
Sepahan | 1:0 | Malavan | |||||||||
Cancún FC | 1:1 | Atlante | |||||||||
Chivas | 0:0 | América |
|
||||||||
Bodrum FK | 2:0 | Boluspor | |||||||||
Corum FK | 2:1 | Kocaelispor | |||||||||
B. Dortmund U19 | 2:2 | Hertha BSC U19 | |||||||||
Bari | 1:1 | Ternana | |||||||||
MBSG U17 | 0:2 | Sudeva U17 | |||||||||
Blasters FC U17 | 3:0 | Reliance U17 | |||||||||
Punjab FC U17 | 4:0 | Rajasthan U U17 | |||||||||
United SC U17 | 1:2 | Corbett FC U17 | |||||||||